Membri Fondatori:

Dan Cornila – primul presedinte( in casa lui a avut loc sedinta pentru infiintarea noii biserici) ,Ion Lupu,Pascu Margineanu,Petru Antinie, Miron Constantin (primul cantor), Emil Ramba,Nicolae Balindu,Iacob N.Barbu,Nicolae Botoman.

 

Preoti care au Slujit la Parohia Buna Vestire :

  • Arhim.Ioachim Popescu ( Sep. 1936 – Dec. 1938 )
  • Pr.Pavel Negovan ( Dec. 1938 – Feb. 1936)
  • Pr.Ioan Spariosu ( Sep. 1939 – Mar. 1941 )
  • Arhim.Ioachim Popescu – suplineste ( 10 Mar. 1941 – Dec. 1941 )
  • Pr. Geroge Dobosan ( Dec. 1941 – 1 Nov. 1943 )
  • Pr.George Branutiu ( 7 Nov. 1943 – 21 Apr. 1946 )
  • Arhim. Ioachim Popescu -administreaza ( 21 Apr.1946 – 23 Nov. 1947 )
  • Pr.Alexandru Bogioaca ( 23 Nov. 1957 – 10 Feb. 1956 )
  • Prot.Vasile Pascau ( 19 Feb. 1956 – Sep. 1964 )
  • Arhim. Victorian Ursache – suplineste ( anul 1965 )
  • Pr.Traian Radu ( Dec.1965 – Dec.1984 )
  • Prot.Ion Gherman (1 Ian. 1985 – prezent)